Najczęstsze usterki w Volkswagenach – co warto wiedzieć?

Najczęstsze usterki w Volkswagenach - co warto wiedzieć?

Jeszcze do niedawna Volkswagen był dla wielu kierowców synonimem trwałości, precyzji i solidnej maszynerii. Przede wszystkim Golfy cieszyły się uznaniem. Było to auto niedrogie, komfortowe i niezawodne. I pomimo, że do dziś wypadają one bardzo dobrze na tle konkurencji, to jednak trzeba się od czasu do czasu liczyć się z awariami.

Słabe strony Volkswagenów

Trudno jednoznacznie powiedzieć, co w Volkswagenach psuje się najczęściej, bo każda wersja ma swoje mocne i słaby strony. Jednak właściciele warsztatów naprawczych zauważają, że można w pewnym stopniu wytypować charakterystyczne usterki, pojawiające się co jakiś czas. Jedną z nich jest zapychanie się filtra cząsteczek stałych. Można spróbować samemu rozwiązać ten problem poprzez spalenie na trasie znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Jeśli jednak to nie pomoże, trzeba wymienić ten element w odpowiednim sklepie https://pamaku.pl/dpf-filtry-czastek-stalych-volkswagen-passat-i4137.html z tego typu częściami.

Dowiedz się zawczasu

Niektóre silniki Volkswagenów mogą być podatne na awarie. Najczęściej są zgłaszane problemy z rozrządem. Koszt wymiany nie jest tani, więc lepiej zawczasu się dowiedzieć, które modele są najbardziej podatne na ten rodzaj usterki. Do innych bolączek pojazdów tej marki należą kłopoty z elektroniką i elektryką, a także awarie podwozia. Na stronach internetowych można się dowiedzieć, jakie wersje są szczególnie podatne na tego typu uszkodzenia. Koszty naprawy mogą być naprawdę duże, dlatego lepiej wcześniej mieć tego świadomość.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =