Nitonakrętki samohamowne – do czego służą?

Motoryzacja i technologia
info-market
Nitonakrętki  samohamowne – do czego służą?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie w branży budowlanej wykorzystuje się różne innowacyjne elementy złączne. Zaliczamy do nich m.in. nitonakrętki samohamowne wykonane ze stali ocynkowanej albo nierdzewnej. Dzięki posiadaniu w konstrukcji specjalnej wkładki poliamidowej pozwalają one na uzyskanie bardzo trwałego i stabilnego połączenia. Na rynku znajdziemy zarówno modele z klasycznym kołnierzem, jak i wersje pozbawione tego dodatku. 

Uniwersalność to niezwykle istotna cecha

Standardowa nitonakrętka samohamowna działa na takiej zasadzie, że skutecznie zapobiega samoistnemu poluzowaniu się bądź odkręceniu śruby. Wymaga to użycia ponadprzeciętnej siły i dedykowanych narzędzi. Jej pozostałe niewątpliwe zalety to zaskakująco wysoka odporność na wstrząsy, intuicyjny montaż (zajmuje maksymalnie kilkadziesiąt sekund), opcja pełnego zautomatyzowania procesu, idealne dostosowanie do rozmaitych tworzyw (drewna, metalu plastiku), a także możliwość umieszczenia śruby na pożądanej głębokości. Nie dziwi zatem fakt, że nitonakrętki samohamowne okazują się nieocenione nie tylko na placach budowy, ale i w wielu gałęziach przemysłu. Znajdują szerokie zastosowanie choćby w branży motoryzacyjnej, kolejowej, stoczniowej, maszynowej, zbrojeniowej, elektronicznej, meblarskiej, a nawet farmaceutycznej czy funeralnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak naładować akumulator samochodowy?
Jak naładować akumulator samochodowy?
Zapewne każdy właściciel samochodu spotkał się z sytuacją w której z jakiegoś powodu akumulator w jego samochodzie miał zbyt niskie […]
Polecamy