Przydomowa oczyszczalnia ścieków – alternatywa tradycyjnego zbiornika na szambo

Ogród i dom
info-market
Przydomowa oczyszczalnia ścieków – alternatywa tradycyjnego zbiornika na szambo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek nieruchomości kwitnie, a widać to szczególnie po obrzeżach dużych miast, gdzie nieustannie powstają nowe domy wychodzące spod ręki deweloperów lub prywatnych inwestorów. Warto jednak pamiętać, że budowa pociąga za sobą ciągłe podejmowanie decyzji wpływających na dalszą eksploatację. Niektóre z dostępnych opcji mogą być podyktowane warunkami panującymi w danym miejscu, ponieważ np. w konkretnej wsi nie ma jeszcze gazu lub systemu kanalizacyjnego. W przypadku tego drugiego problemu musimy wziąć pod uwagę, że jeśli nie mamy możliwości podłączenia się kanalizacji, jesteśmy zobligowani do wyboru innego sposobu na utylizację odpadów płynnych. Najpopularniejszym wyborem w tym przypadku jest szambo, jednak coraz więcej ludzi decyduje się na oczyszczalnię przydomową.

Różnice między oczyszczalnią a szambem

Choć przydomowa oczyszczalnia ścieków jest nieco większą inwestycją, niż zbiornik na nieczystości, to w dłuższej perspektywie będzie ona bardziej ekonomiczną oraz ekologiczną opcją. Po pierwsze, z szamba ścieki wybierać musimy regularnie, a oczyszczalnia pozwala na korzystanie z usług asenizacyjnych jedynie raz na 2-3 lata. To przekłada się na oszczędności rzędu kilku tysięcy rocznie.

Po drugie, oczyszczanie ścieków poprzez drenaż i osadnik gliniany powoduje, że niegroźne dla środowiska odpady płynne mogą zostać odprowadzone bezpośrednio do gruntu. Pamiętajmy, że montaż takiego rozwiązania powinien być skonsultowany z profesjonalistami. Na tej stronie internetowej https://interprogress.pl/oferta/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/biologiczne/ zapoznamy się z ofertą jednej z firm montujących przydomowe oczyszczalnie. Fachowe doradztwo oraz lata doświadczeń pozwolą wspólnie ze specjalistami dobrać najlepsze dla nas rozwiązanie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak uszyte są rękawice bokserskie?
Jak uszyte są rękawice bokserskie?
Pierwsze rękawice bokserskie, które pojawiły się w XIX wieku, cechowały się prostą i toporną konstrukcją, która nie gwarantowała amortyzacji siły […]
Polecamy