Implanty czy proteza? – co lepsze?

Zdrowie i dieta
info-market
Implanty czy proteza? – co lepsze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zęby są niezwykle ważne, ponieważ dzięki nim możliwe jest spożywane różnorodnego jedzenia. Niestety nie są one dane raz na zawsze i z biegiem lat po prostu się psują. Postępująca degradacja doprowadza często do sytuacji, w które niektórych zębów trzeba się całkowicie pozbyć. Ich usunięcie wiąże się z powstawaniem ubytków, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie, a w dodatku wyglądają bardzo nieestetycznie. Współczesna stomatologia oferuje jednak dwa sposoby na uzupełnienie braków w uzębieniu. Stanowią je implanty, a także proteza. Które z tych rozwiązań może okazać się lepsze?

Implanty, a proteza – co warto wybrać?

Obydwie z przedstawionych metod uzupełniania ubytków zębowych są szeroko dostępne. Jeżeli chodzi o implanty zębowe Poznań jest jednym z miast, w których można znaleźć profesjonalne gabinety stomatologiczne zajmujące się ich zakładaniem. Podobnie jest ze zwykłymi protezami. Kwestia tego, na które z rozwiązań warto postawić, nie jest prosta. Wiele zależy bowiem od indywidualnego przypadku, preferencji pacjenta, a także posiadanych środków. Wykonanie implantów jest bowiem nieco droższe niż przystosowanie protezy. Jeśli pod uwagę wziąć efekty, to z całą pewnością większy komfort dadzą implanty. Zostają one przytwierdzone na stałe, dlatego dają gwarancję dobrego zgryzu, a poza tym wyglądają zupełnie jak prawdziwe zęby. Proteza z kolei pozwala stosunkowo szybko uzupełnić brakujące uzębienie i kosztuje zdecydowanie mniej, dlatego przy ograniczonym budżecie warto postawić właśnie na nią. Ostateczna decyzja zawsze musi być jednak podjęta indywidualnie, ale trzeba zaznaczyć, że proteza musi być co jakiś czas wymieniana, podczas gdy implanty są umieszczane na stałe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Obowiązki szefa kuchni
Obowiązki szefa kuchni
Każdy zakład pracy powinien posiadać kierownika, który będzie zarządzał pracownikami. Nie inaczej jest w przypadku gastronomii. Restauracje to miejsca w […]
Polecamy