Jakie kraje słyną z produkcji wina?

Jakie kraje słyną z produkcji wina?

Wino jest napojem, po który sięga coraz więcej ludzi, by uczcić nim np. ważną uroczystość. Często jest wręczane jako prezent lub stanowi miły dodatek do posiłku. Dziś, dzięki dzisiejszej globalnej gospodarce, miłośnicy tego trunku na całym świecie mogą z łatwością cieszyć się ulubionymi napojami z najbardziej znanych regionów winiarskich. Co więcej, sklepy internetowe takie jak https://winoland.com/ posiadają w swoich ofertach produkty z każdej części globu i umożliwiają wysyłkę nawet najbardziej wyszukanych produktów. Oto lista państw, które najbardziej słyną z ich produkcji.

Francja

Prawdopodobnie żaden kraj nie jest bardziej związany z produkcją doskonałych win niż Francja. Wiele z najpopularniejszych i najwyżej cenionych trunków alkoholowych pochodzi właśnie z tego miejsca. Liczby nie kłamią. Francja jest domem dla ponad 200 rodzimych odmian wina i 300 oficjalnych etykiet. Nie jest więc zaskoczeniem, że produkuje niemal 2900 różnych rodzajów tego napoju. Do najpopularniejszych i najbardziej znanych regionów produkcji wina należy region Bordeaux, położony w środkowo-zachodniej części kraju. Większość trunków produkowanych tutaj (ponad 90% z nich) to czerwony Merlot i Cabernet Sauvignon. Inne ważne regiony winiarskie Francji to Dolina Rodanu, Dolina Loary, Południowy Zachód, Prowansja, Szampania, Burgundia, Beaujolais, Alzacja, Korsyka, Bugey, Jura i Sabaudia.

Argentyna

Największym regionem uprawy winorośli w Ameryce Południowej jest Argentyna, która słynie z Malbec. Popularny jest również Cabernet Sauvignon. Białe wina argentyńskie to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników wytrawnych trunków. Wielu znawców twierdzi, że argentyńskie Cabernety są porównywalne do Cabernetz Napa Valley w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Godne uwagi regiony winiarskie Argentyny obejmują Salta, Catamarica, La Rioja, San Juan, Mendozę i Patagonię.

Włochy

Gdyby znaleźć kraj, który mógłby być traktowany tak samo, jak Francja, jeśli chodzi o produkcję wina, to byłyby nim Włochy. Obecnie istnieje ponad 300 oficjalnych włoskich rodzajów napoju oraz 2000 różnych włoskich odmian winogron. Istnieją trzy główne regiony we Włoszech, które produkują wina najwyższej jakości, mowa tutaj o Veneto, Toskani i Piemont. Państwo to jest niewątpliwie domem dla jednych z najsmaczniejszych trunków alkoholowych na świecie.

Hiszpania

Pozostając na kontynencie europejskim, odwiedzamy teraz Hiszpanię, która jest trzecim co do wielkości producentem wina na świecie. Interesującym faktem jest to, że posiada ona najwięcej ziemi przeznaczonej pod winnice – ponad milion hektarów. Te ogromne powierzchnie rozłożone są na kilka różnych regionów kraju, z których każdy szczyci się nieco inną odmianą wina. Mimo że alkohole z tego zakątka nie są tak popularne jak te francuskie, stopniowo zyskują coraz więcej miłośników.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 2 =