Wynajem czy kupno mieszkania – na co warto się zdecydować?

Wynajem czy kupno mieszkania - na co warto się zdecydować?

Wielu młodych ludzi rozpoczynających dorosłe życie staje przed decyzją dotyczącą wynajmu lub zakupu nieruchomości. Zazwyczaj na ostateczny werdykt wpływa budżet, którym dysponujemy, zdolność kredytowa oraz życiowe plany. Warto wziąć wszystkie te czynniki pod uwagę, ponieważ zarówno zakup, jak i wynajem mogą mieć swoje zalety. Przede wszystkim nie rzucajmy się na głęboką wodę i nie inwestujmy ogromnych kwot, jeśli nie mamy stałej, dobrze płatnej pracy, bądź sami nie wiemy, czego od życia oczekujemy. W takiej sytuacji związanie się z bankiem oraz konkretnym miejscem może być hamulcem dla naszego rozwoju. Kiedy zatem wybrać wynajem, a kiedy kupić mieszkanie?

Wynajem na chwilę, zakup na całe życie

Oczywiście wkładając spore pieniądze w nieruchomość, prawdopodobnie nigdy ich nie stracimy. Od kilkunastu lat ceny za metr kwadratowy rosną i zapewne tak pozostanie. Niestety, zakup lokalu mieszkalnego w Polsce wiąże się przeważnie z dużym kredytem, którego banki udzielają nawet na 30 lat. Taki okres spłacania rat zdecydowanie ograniczy nam pole manewru, dlatego jest to opcja dla osób, które już się ustatkowały, planują założenie rodziny lub mają bardzo dobrą pracę będącą ich pasją. Stojąc natomiast u progu dorosłego życia, gdy nie mamy jeszcze sprecyzowanych perspektyw, a naszym marzeniem jest zwiedzanie świata, lepiej postawić na wynajem. Niezależnie jednak od tego, na którą opcję się zdecydujemy, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Niemalże w każdym mieście znajdziemy dobre biuro nieruchomości Poznań, Wrocław czy też Katowice mogą zaoferować nam całą listę punktów tego typu świadczących usługi na najwyższym poziomie. 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 1 =