Najtrudniejsze języki świata

Najtrudniejsze języki świata

„Mówię po polsku, a jaka jest twoja super moc?” Tak wygląda jeden z najpopularniejszych memów językowych. Rzeczywiście język polski należy do najtrudniejszych na świecie, istnieje jednak kilka niemal równie skomplikowanych języków.

 

Język grecki

W teorii grecki to antyczny język mądrości i filozofii, a sama Grecja to kolebka europejskiej kultury. W praktyce już sama nauka greckiego alfabetu jest bardzo trudna.

 

Język fiński

Siedemnaście przypadków, brak czasu przyszłego, pokomplikowane zasady gramatyczne, nietypowa pisownia i wymowa sprawia, że nauczenie się tego języka graniczy z cudem.

 

Język estoński

Dwanaście przypadków, skomplikowana gramatyka, wieloznaczność wielu słów sprawia, że opanować ten język w stopniu zaawansowanym jest niełatwo.

 

Język arabski

Coraz więcej młodych Polaków decyduje się na naukę tego języka. Zdecydowana większość szybko jednak rezygnuje z tego pomysłu. Ogromna ilość spółgłosek, trudna wymowa, czytanie od lewej strony to główne powody, dlaczego tak trudno nauczyć się tego języka.

 

Język chiński

Specjaliści twierdzą, że w ciągu najbliższych 20 lat chińska gospodarka prześcignie Amerykę oraz Unię Europejską i stanie się najsilniejszą ekonomią na świecie. Nauczenie się więc języka chińskiego to wręcz gwarancja wyższych zarobków. Niestety jak powszechnie wiadomo jest to wybitnie skomplikowany język, choć paradoksalnie włada nim ponad miliard ludzi. Ponad dwadzieścia dialektów, brak przypadków czy rodzajów, naprawdę trudna wymowa. sprawia trudności. W dodatku znaki chińskiego alfabetu są wręcz ekstremalnie skomplikowane.

Artykuł napisany we współpracy z biurem tłumaczeń – dogadamycie.pl, które oferuje tłumaczy włoskiego, niemieckiego, ukraińskiego i wielu innych języków świata.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 5 =