Palenie – rytuał, którym można się rozkoszować na wiele sposobów

Palenie - rytuał, którym można się rozkoszować na wiele sposobów

Zapewne miłośnicy palenia zdają sobie sprawę z tego, że papierosy nie są jedyną alternatywą dla dającego przyjemność rytuału. Wielu z nas słyszało o fajkach wodnych, których możemy zakosztować w barach o bardziej egzotycznej specyfice, ale rynek się rozwija i oferuje nam nowe rozwiązania. Jednym z nich niewątpliwie jest inhalacja bezdymna, do której potrzebne są waporyzatory. Polega ona na odparowywaniu ziół. Susz jest podgrzewany w taki sposób, aby nie ulegał spaleniu, lecz uwalniał substancje aktywne produkujące parę. Metoda ta jest zdrowsza, ponieważ podczas waporyzacji nie wydzielają się substancje smoliste podrażniające gardło i płuca, zalecana jest zarówno do celów rekreacyjnych jak też medycznych.

Palenie, czyli rytuał dla smakoszy

Sam tytoń jest obecnie mało atrakcyjnym rozwiązaniem dla wymagających konsumentów. Na szczęście w sieci znajdziemy nie tylko bibułki, dzięki którym będziemy mogli stworzyć tradycyjne papierosy, ale również stosowny sprzęt oraz rozmaite kompozycje i mieszanki suszonych ziół służące do inhalacji bezdymnej. Szałwia, rumianek, eukaliptus, waleriana, werbena, kwiat głogu, wonna lawenda – wybór jest bardzo szeroki. Dla amatorów owocowych aromatów polecić można połączenie kwiatostanów konopnych, pochodzących z legalnych, zarejestrowanych upraw, połączonych z soczystą truskawką. Szeroki wachlarz produktów sprawi, że każdy, nawet najbardziej wybredny koneser, znajdzie odpowiedni smak dla siebie, co pozwoli na cieszenie się rytuałem palenia bez szkody dla otoczenia i naszego zdrowia.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − trzy =