Co rodzice chrzestni powinni kupić dziecku?

Sposób życia i styl
info-market
Co rodzice chrzestni powinni kupić dziecku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chrzest jest jednym z najważniejszych i najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu dziecka oraz jego rodziców. Jest to także pierwsza okazja do tego, aby cała rodzina mogła poznać nowonarodzone maleństwo, dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o odpowiednią oprawę i należycie przygotować się do tej uroczystości. Stąd nie tylko sami rodzice, ale także rodzice chrzestni, są odpowiedzialni za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, aby zapewnić płynny i bezproblemowy przebieg ceremonii kościelnej.

Chrzest i akcesoria

Jednym z koniecznych kroków, jakie powinni podjąć rodzice dziecka oczekującego chrztu, jest wybór rodziców chrzestnych. Jest to ważna rola, która nakłada na te osoby także pewne obowiązki. Niektóre z nich mają wymiar materialny i dotyczą tego, co matka i ojciec chrzestny powinni przygotować do chrztu maleństwa. Tradycyjnie przyjęło się uważać, że matka chrzestna powinna pomóc w zakupie tradycyjnej białej szatki oraz ubranka na ceremonię chrztu. Jeśli zaś chodzi o ojca chrzestnego, ze względu na to, że ma on być autorytetem w kwestii wiary dla dziecka, symbolicznym znakiem tej roli jest świeca do chrztu, którą trzyma on nad dzieckiem w czasie ceremonii. Z tego powodu przyjęło się uważać, że zakupem świecy powinien zająć się ojciec chrzestny.

Oczywiście obecnie wiele rodzin odchodzi od tych sztywnych zasad i akcesoria takie jak ubranko czy świece do chrztu są kupowane przez samych rodziców, bądź jest to ustalane w zależności od możliwości i dobrej woli członków rodziny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kupowanie ubrań online – czy warto?
Kupowanie ubrań online – czy warto?
W dobie powszechnego dostępu do internetu zakupy stały się o wiele prostsze. Wystarczy kilka kliknięć myszką a nasze zamówienie jest […]
Polecamy