Kiedy oddanie auta do skupu jest opłacalne?

Kiedy oddanie auta do skupu jest opłacalne?

Co zrobić z niesprawnym lub uszkodzonym samochodem, gdy okaże się, że koszty naprawy znacznie przewyższają wartość pojazdu? Optymalnym rozwiązaniem okazuje się w tym przypadku skup aut. Rozwiązanie to stanowi atrakcyjną alternatywę dla popularnych komisów.

Skup aut – co to takiego?

Sprzedaż niesprawnego auta we własnym zakresie może okazać się trudna i czasochłonna. Zdecydowanie lepszą alternatywą okazuje się w tym przypadku skup aut Stargard ma punkt, w którym szybko i bez problemu można zbyć stary, uszkodzony samochód. Warto nadmienić, że działanie to jest całkowicie legalne i opiera się na cywilnej umowie kupna-sprzedaży. Sprzedać można każde auto, bez względu na model, markę czy rok produkcji. Pojazdy, w zależności od stanu technicznego, poddawane są gruntownym naprawom, a następnie zbywane na rynku wtórnym. W sytuacji, gdy naprawa jest nieopłacalna, auto zostaje wyrejestrowane i rozbierane na części. Firmy oferujące tego typu usługi działają na terenie całego kraju.

Wiele osób myli skup z komisem. Różnica pomiędzy obydwoma placówkami polega na tym, że w komis tylko pośredniczy w zbyciu pojazdu, a to oznacza, że do momentu znalezienia nabywcy auto pozostaje własnością dotychczasowego właściciela.

Kiedy warto korzystać z usług skupu aut?

Główną zaletą, jaką posiada skup aut jest szybka finalizacja – sprzedający otrzymuje gotówkę od ręki. Jest to więc doskonała propozycja dla osób, które chcą sprzedać samochód szybko. Sprzedaż na własną rękę lub za pośrednictwem komisu wymaga znacznie większych nakładów czasowych, konieczne jest także utrzymanie samochodu do momentu sprzedaży. Do skupu warto także oddawać pojazdy stare, wyeksploatowane, które mają nikłe szanse na znalezienie nowego właściciela. Z całą pewnością jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej. jeżeli interesuje nas taki skup aut Gorzów to miasto, w którym znajdziemy go bez problemu.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × jeden =