W jakich okolicznościach nie zaleca się wstawiania implantów zębów?

W jakich okolicznościach nie zaleca się wstawiania implantów zębów?

W wielu przypadkach implanty zębów stanowią ostateczne rozwiązanie, a także ułatwiają codzienne życie, jednak należy mieć na uwadze, iż istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania podobnych zabiegów. Przede wszystkim należy skonsultować się ze specjalistą z dziedziny stomatologii chirurgicznej, np. cennik implantów w Szczecinie w dość konkretny sposób wskaże, w które miejsca warto się udać po poradę.

Implanty zębowe – przeciwwskazania ogólne i miejscowe

Eksperci zachęcają do tego, by sprawdzić, jakie są ogólne przeciwwskazania do wykonania implantów zębowych. Mogą to być przykładowo: zbyt młody wiek (poniżej 16 roku życia, ponieważ u nastolatków proces rozwoju szczęki jeszcze się nie zakończył), ciąża, osteoporoza, cukrzyca, niski poziom krzepliwości krwi, próchnica i paradontoza, uzależnienia. Lista jest o wiele dłuższa, jednak to główne schorzenia, na które należy zwrócić uwagę.

Istnieją także przeciwwskazania miejscowe, wynikające ze specyfiki budowy szczęki i dziąseł pacjenta, np. brak wystarczającej ilości miejsce na założenie koron i umieszczenia implantów o wymaganych szerokościach, ale także stany zapalne, aktualne i przebyte w przeszłości urazy miejscowe i całej jamy ustnej.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + cztery =